Oczyszczenie z kleju, wymiana dylatacji, szlifowanie, polerowanie, naprawa pęknięć i ubytków...
Naprawa ubytków na krawędziach schodów, usunięcie zakotwiczenia, szlifowanie, polerowanie, ...
Naprawa ubytków na krawędziach schodów, szlifowanie, polerowanie...
Wykonujemy naprawy powierzchni lastryko. Z uwagi na twardość i dużą wytrzymałość na ścieranie technologia lastryko wykorzystywana jest głównie w ciągach komunikacyjnych – schody, korytarze. Lastryko najczęściej szlifuje się do gładkości, na połysk (wewnątrz budynków), ale zależnie od potrzeb estetycznych lub użytkowych, może mieć wykończenie chropowate, nierówne, chroniące przed poślizgnięciem się, stosowane głównie na zewnątrz (tzw. lastryko płukane, rustykalne). Realizujemy obydwa rodzaje wykończenia.
Przy większych przeróbkach dolewamy w miarę potrzeb powierzchnię lastryko. Wykonujemy również terrazzo cementowe firmy Mapei z grysem kamiennym wykańczane lakierem poliuretanowym i woskiem.
Posadzki i schody wykonane z lastryko mają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jednak z czasem wycierają się, tracą połysk i głębię koloru. Wskutek niefortunnych zdarzeń lub czynników atmosferycznych ulegają wykruszeniu lub pęknięciu. Nasze zabiegi renowacyjne pozwalają w dużym stopniu przywrócić pierwotny kształt i świeży wygląd. Pęknięcia i niewielkie ubytki obecnie wypełnia się masami na bazie żywic.
Nasze czynności naprawcze obejmują odkucie lub wycięcie miejsc uszkodzonych, dobranie odpowiedniego grysu i wykonanie uzupełnień lastryko, w miarę potrzeb wymianę dylatacji oraz odpowiednie wykończenie powierzchni przez szlifowanie i polerowanie lub płukanie. Nie ma skutecznej chemii, którą można doczyszczać lastryko, zatem wszelkie przebarwienia i zabrudzenia eksploatacyjne najlepiej usuwa się szlifowaniem. Posiadamy odpowiednie urządzenia o zróżnicowanych stopniach precyzji dla wykańczania zarówno dużych powierzchni lastryko jak i szczegółów wymagających większej dokładności.
Przykłady pokazują różne stadia i etapy prac przy renowacji lastryko. Staraliśmy się pokazać te same miejsca w trakcie prac przygotowawczych oraz po zakończeniu napraw, a czasem przeróbek.
Dodanie przedproża i naprawy wewnątrz.
Powierzchnia wzoru była nadmiernie spękana - najlepszym rozwiązaniem okazała się wymiana całej powierzchni.
Usunięcie kleju po wykładzinie odsłoniło wiele uszkodzeń. Na sąsiednim zdjęciu stan po naprawie tego miejsca.
Naprawa obejmowała odświeżenie powierzchni i uzupełnienie ubytków eksploatacyjnych - różne obicia, wykruszenia...
Poszerzona część korytarza widocznego na następnych zdjęciach. Efekt końcowy jak na ostatnim zdjęciu korytarza.
Po usunięciu kleju, wykonaniu napraw, szlifowaniu oraz polerowaniu - lastryko i marmury odzyskały dawny blask.
Wypełnienie dylatacji z zastosowaniem współczesnych technologii.